Fot. Jamie Simpson, policja

W 2018 roku brytyjskie służby rozbiły zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się przemytem narkotyków na wyspy.

Gang składał się z siedemnastu przestępców. Grupa była odpowiedzialna za przerzucenie do swojego kraju Forda Transita, w których ukryto kokainę o wartości 20 milionów funtów. Była to największa w historii Wielkiej Brytanii dostawa tego narkotyku, którą udało się skonfiskować.

Fot. aresztowanie przemytnika po pościgu na autostradzie, policja

Wśród aresztowanych znajdował się narkobaron Jamie Simpson, który został schwytany 2 czerwca, po tym jak na autostradzie porzucił swoje auto i na boso próbował uciekać przed funkcjonariuszami.

Jak ujawnili śledczy, przestępcy zaczęli wpadać po tym jak stali się nieostrożni prowadząc luksusowy styl życia.

W sumie 21 osób podejrzanych o udział w przemycie zostało skazanych w kwietniu 2019 roku. 17-osobowy gang usłyszał wówczas łączny wyrok 117 lat więzienia. Jamie Simpson za kratki trafił na 11 lat i 6 miesięcy.

Fot. Zabezpieczona kokaina, policja

W piątek 15 maja sąd w Liverpoolu zdecydował o tym, że przemytnik musi oddać gigantyczną sumę, jaką zyskał na nielegalnym procederze. Chodzi o kwotę 6 143 854 funtów.

Sześć milionów z tej kokainy należało do niego, resztę miały nabyć inne grupy przestępcze. Simpson już zawsze będzie winny pieniądze i zacznie prowadzić życie na debecie dopóki nie odda całej kwoty. Kiedy skończy odbywać karę będziemy mieć możliwość skonfiskowania każdej wartościowej rzeczy jaką kupi. To oznacza, że już nigdy nie wróci do takiego życia jak z przed aresztowania” – przekazał detektyw Giles Pierce.

Źródło: dailymail.co.uk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here