Fot. "Hoss", mat. prasowe

21 marca Sąd Okręgowy w Poznaniu najpierw wypuścił przestępce na wolność, a kilka dni później wydał za nim list gończy.

„Hoss” we wrześniu 2019 roku został skazany nieprawomocnym wyrokiem na 7 lat więzienia. Akt oskarżenia obejmował kierowanie grupą przestępczą, wyłudzanie i próbę wyłudzenia pieniędzy na terenie Niemiec, Szwajcarii i Luksemburgu w latach 2012-2014. Łupem mafii wnuczkowej miało paść kilka milionów złotych oraz biżuteria i kosztowności.

18 marca sąd umorzył wobec Arkadiusza Ł. postępowanie z uwagi na to, że czyny które zostały zarzucone oskarżonemu w tym postępowaniu zawierają się w okresie, który został osądzony przez Sąd Okręgowy w Poznaniu we wrześniu ubiegłego roku. Sąd wówczas przyjął koncepcję czynu ciągłego, czyli dane zachowania, w tym przypadku oszustwa, popełnione w jednym czasie, uznał za jeden czyn. – tłumaczył sędzia Aleksander Brzozowski.

Żeby zabezpieczyć wykonanie kary, prokurator wniósł o zastosowanie międzyinstancyjnego aresztu tymczasowego, uzasadniając wniosek wysokim prawdopodobieństwem prawomocnego orzeczenia kary 7 lat pozbawienia wolności, a także uzasadnioną obawą, że oskarżony będzie uciekał, ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości – przekazała po wypuszczeniu na wolność przestępcy prokurator Mirosława Chyr z Prokuratury Okręgowej w Warszawie

Sąd Okręgowy w Poznaniu uwzględnił wniosek. Zgodził się, że to, jak się oskarżony zachowuje w kontaktach z organami ścigania, jest przesłanką do zastosowania tymczasowego aresztowania. Areszt został zastosowany na okres sześciu miesięcy – dodała Chyr.

Fot. zatrzymanie Hossa, policja

Szef mafii wnuczkowej został schwytany 10 kwietnia przez „łowców głów”, kiedy po raz kolejny zmieniał swoją kryjówkę w Warszawie. Podejrzany trafił do aresztu, jednak jak przekazała rzecznik prasowa Elżbieta Fijałkowska, poznański sąd dał przestępcy ponowną możliwość wcześniejszego wyjścia na wolność.

Arkadiusz Ł. ma czas do 29 maja na wpłatę poręczenia majątkowego w wysokości 500 tysięcy złotych. Dzięki temu więzienną celę będzie mógł zamienić na dozór policyjny, co wiąże się z obowiązkiem zgłaszania się trzy razy w tygodniu oraz zakazu opuszczania Poznania.

Źródło: RMF 24

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here