Fot. zatrzymanie podejrzanego, policja

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu wspólnie z funkcjonariuszami mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Siedlcach prowadzą śledztwo w sprawie wystawiania nierzetelnych faktur przez firmy działające w branży budowlanej.

Rezultatem blisko dwuletniego śledztwa było rozbicie grupy przestępczej działającej od 2010 r. do 2017 r. w branży budowlanej. Do wyłudzeń skarbowych na znaczącą skalę dochodziło poprzez wystawianie nierzetelnych faktur, które nie odzwierciedlały rzeczywistych transakcji, a wykazywane były w deklaracjach podatkowych, co prowadziło do zaniżania wartości należnego podatku.

Taka działalność oszustów doprowadziła do uszczuplenia Skarbu Państwa na kwotę co najmniej 30 mln złotych.

W związku z procederem w minionym, niezwykle pracowitym tygodniu, funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP zs. w Radomiu wspólnie z funkcjonariuszami mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej na terenie Mazowsza zatrzymali 14 osób, które w Prokuraturze Okręgowej w Siedlcach usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, zbrodni podrobienia faktur VAT, posługiwania się takimi dokumentami oraz popełniania szeregu przestępstw skarbowych.

Na wniosek prokuratora Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 13 podejrzanych. Podejrzanym, którzy usłyszeli zarzut zbrodni wystawiania pustych faktur VAT grozi nawet do 25 lat pozbawienia wolności.

Źródło: policja.pl/ KAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here