Fot. Screenshot

Policja w San Jose opublikowała nagranie z interwencji jaka miała miejsce na stacji benzynowej Arco. Około godziny 19:15 funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie od klienta, który zauważył podejrzanego mężczyznę z odpaloną zapalniczką przy jednym z dystrybutorów.

Pierwszy na miejscu pojawił się oficer Santana, który potwierdził, że mężczyzna próbuje wywołać pożar. Policjant próbował negocjować z podejrzanym i przekonać go do odłożenia zapalniczki oraz metalowej rury.

Po chwili pojawił się drugi z funkcjonariuszy, oficer Cazarez, który próbował odciąć dopływ paliwa do dystrybutorów, jednak nie miał pewności czy się udało.

Podejrzany nie reagował na polecenia funkcjonariuszy, więc ci postanowili wyciągnąć broń obezwładniającą. Mężczyzna dalej próbował podpalić papier wepchnięty w wąż od dystrybutora.

W pewnym momencie podejrzany chwycił za metalową rurkę i rzucił się na funkcjonariusza Cazareza. Policjanci zaczęli strzelać do napastnika, jednak naboje nie były w stanie go zatrzymać.

Funkcjonariusze próbowali utrzymać dystans pomiędzy atakującym ich mężczyzną i użyli taserów, które nawet nie spowolniły napastnika.

Policjanci nie chcąc ryzykować strzelili do mężczyzny z broni palnej. Dwa strzały mimo, że celne nadal nie unieruchomiły napastnika. Dopiero po kolejnych kilku strzałach upadł na ziemię.

Mężczyzną, który chciał podpalić stację okazał się 32-letni Jose Antonio Delossantos, który miał bogatą kartotekę. Wielokrotnie karany był aktualnie na zwolnieniu warunkowym, odbywał wyrok za napaść z bronią. Jose jest także rzekomym członkiem lokalnego gangu.

Napastnik przeżył strzelaninę i trafił do więzienia w Santa Clara, gdzie będzie przebywać do procesu. Jose usłyszał już zarzuty ataku na funkcjonariuszy oraz próby podpalenia.

Źródło: YouTube

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here