Fot. zdjęcia udostępniane przez przemytnika, mat. prasowe

Jose Rodrigo Arechiga Gamboa znany w przestępczym świecie jako „El Chino Anthrax” był poszukiwanym przez Interpol przemytnikiem, który pracował m.in. dla kartelu Sinaloa.

W 2008 roku Gamboa wraz z „El 20” i „El Sargento Phoenix” stworzył grupę morderców nazwaną „El Anthrax”, która działała na zlecenie „El Chapo” i „El Mayo”.

Fot. Jose Rodrigo Arechiga Gamboa, policja

„El Chino Anthrax” był dobrze znanym przestępcą, gdyż swoim luksusowym życiem chwalił się na portalach społecznościowych. Przemytnik udostępniał zdjęcia z drogimi samochodami, jachtami, bronią pokrytą złotem czy też z amerykańskimi celebrytami. Na fotografiach zawsze zakrywał swoją twarz.

Aby uniknąć aresztowania przestępca przeszedł kilka operacji plastycznych, próbował modyfikować swoje linie papilarne oraz posługiwał się fałszywym paszportem jako Norberto García Sicairos.

Fot. „El Chino Anthrax” i Paris Hilton, mat. prasowe

Gamboa został schwytany w Holandii w 2013 roku i ekstradowany do Stanów Zjednoczonych 7 miesięcy później. W 2019 roku usłyszał wyrok 7 lat i 3 miesięcy pozbawienia wolności za przemyt narkotyków na teren USA.

3 marca po decyzji sądu przestępca wyszedł z więzienia i trafił do swojego domu w Kalifornii, gdzie miał przebywać do końca swojego wyroku.

13 maja amerykańskie służby zgłosiły, że mężczyzna uciekł z aresztu domowego i jest poszukiwany. Jego ciało zostało odnalezione 2 dni później w meksykańskim stanie Sinaloa.

Jak podają lokalne media zwłoki trzech ofiar – przemytnika, jego siostry oraz jej męża były zawinięte w koce i oklejone taśmą.

Fot. auto, w którym odnaleziono zwłoki, policja

Źródło: thesun.co.uk, theyucatantimes.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here