Fot. Screenshot

Policja z Albuquerque w stanie Nowy Meksyk opublikowała nagranie z interwencji, która miała miejsce 30 marca.

Około godziny 13:00 policja dostała telefon od mężczyzny, który był zaniepokojony brakiem kontaktu ze swoim pochodzącym z Meksyku teściem Valente Acostą-Bustillos. Dzwoniący przekazał, że nie widział go od kilku dni, a jego telefon jest wyłączony. Mężczyzna nie pojawiał się także w pracy, ani nie odebrał swojej wypłaty.

Około 15 minut później patrol policji pojawił się w miejscu, w którym mógł przebywać Valente. Funkcjonariusz Edgar Sandoval zaczął rozmawiać z nim po hiszpańsku. W trakcie rozmowy policjanci sprawdzili czy Valente znajduje się w ich bazie. Jak się okazało mężczyzna był poszukiwany za napad z bronią.

Kiedy policjant powiedział podejrzanemu, że musi go aresztować ten zaczął się tłumaczyć. Valente próbował okłamać funkcjonariusza, że jego proces już jest zaplanowany na kwiecień oraz, że papiery złożone w tej sprawie są fałszywe.

W pewnym momencie mężczyzna chciał zamknąć przed policjantami drzwi od domu. Kiedy ci weszli do środka zaatakował ich łopatą. Nie zwracając uwagi na polecenia funkcjonariuszy podejrzany chciał schować się w kolejnym pomieszczeniu.

Po chwili funkcjonariusze strzelają do mężczyzny z tasera, jednak ten nie zadziałał na Valente, który ponownie rzucił się na policjanta z łopatą. Kiedy mężczyzna zaczął biec w jego stronę, Edgar Sandoval oddał pięć strzałów z broni palnej.

Podejrzany w ciężkim stanie trafił do szpitala, gdzie mimo pomocy medycznej zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Źródło: Police Activity

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here