Fot. Screenshot

Po godzinie 23 we wtorek 12 maja policja w Bridgwater dostała zgłoszenie o nagraniu z pobicia, które pojawiło się na portalach społecznościowych.

Na brutalnym nagraniu widać jak grupa osób otoczyła leżącego mężczyznę. Pierwszy z napastników skacze i kopie w głowę ofiarę. Kolejny próbuje sięgnąć do kieszeni mężczyzny, po chwili także kopie leżącego w głowę i pluje na niego.

Kiedy ofiara ociera się z krwi, jeden z napastników pyta się jak to możliwe, że on jeszcze żyje. Cała grupa zaczyna się śmiać, po czym mężczyzna jest dalej kopany.

Dziewczyna, która nagrywa zajście mówi po chwili „nie róbcie nic więcej, bo będę musiała wyłączyć kamerę„.

Do pobicia doszło 11 maja. Wideo dzień później trafiło do sieci z podpisem „to było łatwe”. Jak informuje policja ofiarą nastolatków padł 55-letni Karol Machnowski. Polak trafił do szpitala z ciężkimi obrażeniami głowy.

Fot. Karol Machnowski, mat. prasowe

Do sprawy aresztowano cztery nieletnie osoby. Wśród podejrzanych znajduje się 17-latka, która miała nagrywać całe pobicie oraz 17-latek i dwóch 16-latków.

Zatrzymani zostali zidentyfikowani, a funkcjonariusze wszczęli śledztwo, którego kolejnym krokiem będzie sprawdzenie wszystkich okolicznych kamer.

Jak informują brytyjskie media, wszyscy aresztowani zostali wypuszczeni na wolność, po wpłaceniu kaucji.

Inspektor Kerry Paterson przekazała, że zanim będzie można postawić podejrzanym zarzuty trzeba dokładnie zbadać przebieg wydarzeń i upewnić się jak doszło do pobicia w nocy z 11 na 12 maja.

Źródło: dailymail.co.uk, bbc.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here