Fot. Screenshot

Kryminalni z Komisariatu Policji VIII w Krakowie w ciągu kilku godzin ustalili i zatrzymali 31-letniego złodzieja i jego 25-letnią wspólniczkę.

7 maja br. w godzinach popołudniowych na os. Hutniczym w Krakowie starsza pani wypłaciła z bankomatu pieniądze i włożyła je do torebki. Nie wiedziała, że jej poczynania obserwuje 31-latek, który zachęcony możliwością szybkiego zysku, podbiegł do seniorki i brutalnie wyrwał jej torebkę z dokumentami i gotówką.

Mężczyzna ze zrabowanym łupem uciekł w rejon os. Stalowego, gdzie z pomocą wspólniczki zmienił ubranie, wyjął z torebki schowany tam tysiąc złotych oraz w jednym z garaży ukrył przedmioty pochodzące z przestępstwa.

O kradzieży torebki poinformowani zostali policjanci z Komisariatu Policji VIII w Krakowie. Kryminalni po dotarciu na miejsce wysłuchali świadków zdarzenia oraz zabezpieczyli szereg nagrań z kamer monitoringu z trasy, po której poruszał się złodziej. Po przejrzeniu zapisów video szybko wytypowali potencjalnego sprawcę i drogę, jaką mógł przebyć do swojej kryjówki.

Około godz. 18.30 funkcjonariusze dotarli na os. Stalowe, gdzie pod jednym z bloków zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi poszukiwanego. 31-latkowi towarzyszyła jego 25-letnia partnerka.

Kryminalni przeszukali mieszkanie zajmowane przez parę, ale nie znaleźli w nim przedmiotów pochodzących z kradzieży. Skradzioną torebkę i ubrania, które mężczyzna miał na sobie w chwili przestępstwa, policjanci odnaleźli ukryte w pobliskim garażu.

31-latek i jego 25-letnia wspólniczka zostali zatrzymani i przewiezieni do Komisariatu Policji VIII w Krakowie. Funkcjonariusze zabezpieczyli przedmioty pochodzące z przestępstwa, a także rachunki za zakupy, jakie para zrobiła za skradzione pieniądze.

Policjanci zabezpieczyli również należące do seniorki dokumenty oraz odzyskaną gotówkę w wysokości około 400 zł.

Zarówno 31-latek jak i jego partnerka mają bogatą policyjną kartotekę. Mężczyzna „wzbogaci” ją teraz o odpowiedzialność karną za kradzież oraz ukrywanie dokumentów.

Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. 25-latka odpowie natomiast za ukrycie rzeczy pochodzących z przestępstwa i za ukrywanie dokumentów, za co również może spędzić w więzieniu 5 lat. 

Źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here