fot. BTP Police

Brytyjska policja wydała ostrzeżenie i przypomina o tym, aby zachować bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych. Wszystko przez sytuację, do której doszło w Londynie. Mężczyznę dzieliły centymetry, a zostałby śmiertelnie potrącony przez pociąg.

Nieodpowiedzialny mężczyzna przeszedł przez opuszczone bariery, a następnie udał się na drugą stronę ulicy wchodząc wprost pod nadjeżdżający pociąg. Na szczęście udało mu się bezpiecznie przejść, choć od śmierci dzieliły go zaledwie centymetry!

Do incydentu doszło około 6 rano we wtorek 5 maja na Brimsdown Level Crossing w dzielnicy Enfield.

Funkcjonariusze przeprowadzają dochodzenie w tej sprawie.

Inspektor Stephen Webster powiedział: „To był całkowicie niepotrzebny incydent, który wymaga naszej uwagi i dochodzenia w czasie, gdy oficerowie mogą wspierać bezpieczeństwo podróżujących w związku z epidemią koronawirusa.”

„Znaki ostrzegawcze, bariery i migające światła są tu z jakiegoś powodu. Niektóre pociągi jeżdżą z dużą prędkością, a ten, który Twoim zdaniem znajduje się w oddali, może cię potrącić w ciągu kilku sekund.

Rebecca Crocker, menedżer ds. bezpieczeństwa Network Rail w Anglii, dodała: „Było to lekkomyślne zachowanie, w którym osoba ta mogła łatwo stracić życie. Gdyby szedł wolniej, bądź przez przypadek by upadł, nie wróciłby do swoich bliskich.

Źródło: btp.police.uk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here