fot. screenshot

Osadzeni w więzieniach w hrabstwie Los Angeles celowo próbują zarazić się koronawirusem. Szeryf Alex Villanueva powiedział w poniedziałek w rozmowie z dziennikarzami, że system więzienny odnotował w ciągu zaledwie tygodnia 60-procentowy skok zarażeń koronawirusem. Szeryf skomentował te działania jako głęboko niepokojące.

Wśród więźniów istniało błędne przekonanie, że jeśli uzyskają pozytywny wynik testu, przekona to władze więzienia, aby wypuściły osadzonych na wolność” – powiedział Villanueva.

Na wideo, które Villanueva pokazał podczas konferencji prasowej, więźniowie przechodzą między sobą i piją gorącą wodę z tej samej butelki, przed mierzeniem temperatury przez pielęgniarkę.

Za pomocą gorącej wody próbowali sfałszować i podnieść swoje odczyty temperatury, aby wygenerować objaw dla COVID-19”, powiedział Villanueva.

Film wideo pokazał również więźniów, którzy oddychają wspólnie przez jedną maskę. Nie utrzymują również dystansu społecznego i robią wszystko, aby być jak najbliżej siebie.

Według Villanueva w ciągu tygodnia od ujawnienia filmu z aresztu śledczego Pitchess w Los Angeles, 21 więźniów z tej placówki uzyskało wynik pozytywny.

Villanueva powiedział, że od lutego liczba więźniów hrabstwa Los Angeles została zmniejszona z 17 000 – do obecnie nieco ponad 11 700.

Gdyby ta pandemia się rozprzestrzeniła, kiedy osadzonych było 17 000 więźniów, skutki byłyby katastrofalne”, powiedział Villanueva.

357 więźniów uzyskało pozytywny wynik, co stanowi 60-procentowy skok w porównaniu z datą 4 maja, kiedy odnotowano 123 przypadki. 117 z tych więźniów, którzy dali wynik pozytywny, wyzdrowiało.

Wszyscy nowi więźniowie są poddawani testom, gdy wchodzą do więzienia. Obecnie w kwarantannie przebywa 4590 więźniów, co stanowi około 40 procent całkowitej populacji więziennictwa.

Źródło: https://www.nbcnews.com/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here