Fot. zabezpieczone torby i narkotyki, Interpol

Interpol wydał ostrzeżenie dotyczące sposobu jaki wykorzystują dealerzy, aby w czasie pandemii koronawirusa nadal docierać do swoich klientów.

Służby w Malezji, Irlandii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii spotkały się z sytuacjami, kiedy handlarze aby nie zwracać uwagi służb i swobodnie poruszać się po ulicy podszyli się pod znane firmy zatrudniające dostawców jedzenia.

Fot. Torba jednego z dealerów, Interpol

Dealerzy poruszają się autami, skuterami oraz rowerami. Narkotyki chowają w prawdziwych torbach termoizolacyjnych, z jakich korzystają prawdziwy kurierzy, jednak są one odpowiednio przygotowywane poprzez stworzenie w nich podwójnego dna.

W Irlandii aresztowany mężczyzna próbował także dostarczyć 8 kilogramów kokainy oraz dwie sztuki broni palnej, które ukrył w kartonach do pizzy.

Fot. Skonfiskowana gotówka i narkotyki, Interpol

Dealerzy wykorzystują także nieświadomych prawdziwych dostawców, którzy nie wiedzą co znajduje się w ich torbach. Tak było w przypadku mężczyzny z Malezji. Kierowca zgłosił się na policję, kiedy okazało się, ze zamówienie placka indyjskiego ważyło blisko 11 kilogramów.

Źródło: Interpol

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here