Fot. zdjęcie podglądowe

Radomscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w pomieszczeniach mieszkalnych na terenie gminy Jastrzębia zorganizował profesjonalną plantację konopi indyjskich i miejsce do ich przetwarzania.

Ustalenie miejsca gdzie znajdowała się nielegalna uprawa konopi indyjskich było efektem skrupulatnej pracy operacyjnej policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Funkcjonariusze weszli na teren posesji w gminie Jastrzębia i sprawdzając kolejne pomieszczenia mieszkalne, odkrywali przedmioty świadczące o tym, że może być tam prowadzona nielegalna plantacja konopi.

Nielegalna uprawa znajdowała się w specjalnie przygotowanych do tego pomieszczeniach wyposażonych w ogrzewanie, oświetlenie i wentylację.

Policjanci zabezpieczyli 140 krzewów konopi w różnych fazach wzrostu oraz kilka kilogramów suszu roślinnego.

Zatrzymano 23-letniego właściciela plantacji, który kontrolował wszelkie parametry potrzebne do należytego wzrostu roślin. Z zabezpieczonego suszu oraz krzewów można by było uzyskać 25 kg marihuany.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a następnie doprowadzono go do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. 23-latek odpowie za wytwarzanie środków odurzających i posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz nielegalną uprawę konopi.

W piątek sąd zastosował wobec 23-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na czas 3 miesięcy.

Źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here