policja.pl

Policjanci z komendy wojewódzkiej Policji przy wsparciu funkcjonariuszy z pododdziału kontrterrorystycznego w Łodzi zatrzymali kilku mężczyzn związanych ściśle ze środowiskiem łódzkich pseudokibiców. Większość z nich ma za sobą przeszłość kryminalną.

Fot. działania funkcjonariuszy, policja

8 maja 2020 roku policjanci z wydziału kryminalnego, wydziału do walki z przestępczością pseudokibiców oraz wydziału dochodzeniowo-śledczego, wsparci przez funkcjonariuszy z pododdziału kontrterrorystycznego przeprowadzili jednocześnie w kilku miejscach działania prowadzące do eliminacji zagrożenia związanego z przygotowywaniem uprowadzenia dla okupu.

Kryminalni podczas wykonywanych czynności uzyskali informację wskazującą na przestępczy proceder poprzedzający wprost etap porwania człowieka w celu wymuszenia okupu. Priorytetem w tym momencie było niedopuszczenie do zdarzenia, które mogłoby zagrażać życiu lub zdrowiu ofiary.

Fot. działania funkcjonariuszy, policja

Niemalże w tym samym czasie, wczesnym rankiem, policjanci dotarli do 4 wytypowanych wcześniej mieszkań. Cała akcja była poprzedzona dokładnym rozpoznaniem i przygotowaniem. Zatrzymanych zostało kilku totalnie zaskoczonych takim obrotem sprawy mężczyzn.

Wiąże ich m.in. przynależność do  grupy  pseudokibiców jednego z łódzkich klubów i wcześniejsze konflikty z prawem. U zatrzymanego w łódzkiej dzielnicy Górna 39-latka funkcjonariusze zabezpieczyli dowody potwierdzające wcześniejsze ustalenia kryminalnych co do przygotowania uprowadzenia, a dodatkowo ponad 60 kg nielegalnej krajanki tytoniowej.

Fot. nielegalny tytoń, policja

Kolejny do aresztu trafił ukrywający się na Widzewie 30-latek poszukiwany dwoma listami gończymi do innych spraw kryminalnych. Podczas przeszukań ujawniono także skradzione w lutym tablice rejestracyjne oraz różne niebezpieczne narzędzia.

Przesłuchano również 46-latka latka odbywającego aktualnie karę pozbawienia wolności do innej sprawy, co jak widać nie przeszkadzało mu w braniu udziału w przygotowaniach uprowadzenia.

To właśnie wobec 46-latka i jego 39-letniego wspólnika, po przedstawieniu przez prokuratora zarzutów, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu na najbliższe 2 miesiące.

Starszy będzie odpowiadał w warunkach recydywy czyli powrotu do przestępstwa. Grozi mu w związku z tym podwyższony wymiar kary do 4 lat i 6 miesięcy. Młodszy dodatkowo usłyszał zarzuty paserstwa akcyzowego.

Źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here