Fot. Nathan Baggaley, mat. prasowe

Nathan Baggaley to australijski kajakarz. Sportowiec na mistrzostwach świata zdobył trzy razy złoty medal oraz dwa razy srebrny. 44-latek jest także dwukrotnym srebrnym medalistą na Igrzyskach Olimpijskich.

Swoją karierę sportowiec zakończył w 2005 roku, kiedy został zdyskwalifikowany za zażywanie środków dopingujących.

Baggaley kilkukrotnie wpadał w konflikt z prawem. Toczyły się przeciwko niemu m.in. procesy w sprawach narkotykowych oraz napaści na funkcjonariusza.

Jesienią 2007 roku Nathan został aresztowany za posiadanie narkotyków. Wraz z bratem Dru w 2015 roku zostali skazani na 2 lata i 3 miesiące za wyprodukowanie 18 tysięcy tabletek ecstazy oraz próbę produkcji metamfetaminy.

Tym razem rodzeństwo może czekać znacznie dłuższa odsiadka. Po raz kolejny bracia wpadli w sierpniu 2018 roku. Jak twierdzą śledczy Nathan za 100 tysięcy dolarów zakupił łódź, którą wraz z Dru popłynęli odebrać narkotyki.

Kokaina czekała na nich na większym statku u wybrzeża Nowej Południowej Walii. Tam odebrali 600 kilogramów narkotyków. Śledczy, którzy posiadali informacje dotyczące przemytu przygotowali operację przeciwko braciom Baggaley. Mężczyzn udało się aresztować dopiero po rzekomym pościgu.

Bracia aktualnie przebywają w areszcie i czekają na proces, który ma odbyć się 28 maja.

Źródło: 9news.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here