fot. PA / dailymail.co.uk

Trzej członkowie gangu, który zajmował się pedofilią, wykorzystywaniem dziewcząt oraz handlem ludźmi wrócili do miasta, w którym przez wiele lat popełniali swoje przestępstwa. Pomimo wydania rozkazu deportacji z Wielkiej Brytanii, przestępcy nadal są w kraju, a teraz wrócili do miasta Rochdale.

  Adil Khan, Abdul Aziz i Abdul Rauf byli oskarżeni za wykorzystywanie dziewcząt i handel ludźmi. Ujawniono, że cała trójka ponownie zamieszkała w mieście Rochdale.

Daily Mail podaje, że minęły zaledwie dwa lata od czasu, kiedy utracili prawa pobytu w Wielkiej Brytanii, a teraz znowu byli widziani na ulicach miasta.

Ofiary gangu wyraziły przerażenie po tym, jak dowiedziały się, że prześladujący ich ludzie wrócili do Rochdale, mimo że sędzia odrzucił ich apelacje o cofnięcie obywatelstwa brytyjskiego. Wiadomość jako pierwsza została ujawniona przez dziennik Mirror.

Jeden z mężczyzn, 51-letni Abdul Rauf, jest ojcem pięcioletniego dziecka, taksówkarzem i byłym pracownikiem meczetu. Jego wyrok wynosił sześć lat za handel ludźmi i seks z dziewczyną, która miała 15 lat.

49-letni Abdul Aziz, jest ojcem trójki dzieci. Został skazany na dziewięć lat za handel ludźmi i wykorzystywanie seksualne dzieci.

Trzeci, 50-letni Adil Khan, otrzymał osiem lat za wykorzystywanie i prześladowanie dzieci i handel 13-letnią dziewczyną, która zaszła w ciążę.

Wszyscy trzej mężczyźni odbyli swoje wyroki.

Wiadomości o powrocie mężczyzn do Rochdale ujawniono po tym, jak zdjęcia przestępców pojawiły się w mediach społecznościowych, a ludzie w okolicy Rochdale zaczęli dzielić się tymi informacjami i masowo je udostępniać.

Jedna z ofiar gangu powiedziała w rozmowie z dziennikiem Mirror: „Czuję się pogwałcona, wiedząc, że mieszka niedaleko mnie – w tym samym obszarze, w którym polował na dziewczyny takie jak ja.”

W 2017 r. mężczyźni odwołali się od działań rządu mających na celu pozbawienie ich obywatelstwa brytyjskiego ale w 2018 r. ich wnioski zostały oddalone na wszystkich podstawach przez Wyższy Trybunał Izby Imigracyjnej i Azylowej.

Portal Daily Mail już w czerwcu 2019 r., informował, że mężczyźni nadal mieszkają w Wielkiej Brytanii, nie było żadnych oznak przygotowań do deportacji do Pakistanu. Teraz przestępcy wrócili do Rochdale.

Źródło: Daily Mail

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here