fot. cbsp.policja.pl (Zdjęcie z zatrzymania Michała Materli, który został pomówiony przez świadka koronnego)

Marcin „Różal” Różalski kilka dni temu opublikował mocne oświadczenie skierowane do Tomasza Oświecińskiego w związku z tym, iż rzekomo jest on dłużny pieniądze swojemu byłemu menadżerowi Arturowi Ostaszewskiemu.

„Artur był też menadżerem pewnej… Mimo, że wszyscy go przestrzegali przed tą…., to On jednak dał szanse, dopuścił za blisko Siebie. Najnormalniej w świecie zaufał i dał się oszukać. Uwierzył w przemianę tej…, która robiła kiedyś przestępstwa, lansowała się na wielkiego gangstera, a w sytuacji groźby siedzenia długiego wyroku w więzieniu podał wszystkich swoich wspólników, naopowiadał kłamstw, żeby tylko zmniejszyć wyrok. Taki to charakterny typ. Dla Ludzi nie mających nic wspólnego ze światem przestępczym jest bohaterem.

Naprawił się, odpokutował wyrządzone krzywdy i uczynione zło, a na dodatek wsadził do więzienia bandytów. Nie, kolejny oszust, kłamca, który oszukał wszystkich dookoła, żeby uratować swoją dupę. Ci co go złapali i sądzili o tym wiedzieli, ale dzięki jego zeznaniom skazano więcej Ludzi niż mieliby skazać tylko jego i co?” – napisał Różal nawiązując do przeszłości Oświecińskiego.

W sieci wybuchła lawina komentarzy. Dopiero po kilku dniach w imieniu Oświecińskiego odpowiedział jego pełnomocnik. Według oświadczenia opublikowanego na Facebooku wynika, że Marcin Różalski został pozwany za swoją wypowiedź i sprawa ma trafić do sądu.

„Wskazać należy, iż Pan Tomasz Oświeciński wykorzystując swoją rozpoznawalność i poświęca swój czas angażując się w liczne akcje i kampanie społeczne w tym m.in. organizowane przez Policję –„STOP NIEWOLNICTWU”, „Mikołajkowy Patrol”. Dodać też można, że z własnej inicjatywy w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy odwiedził ponad 30 ośrodków wychowawczych/poprawczych dla tzw. trudnej młodzieży, aby podczas spotkań i rozmów swoją osobą dać młodym ludziom przykład jak wykorzystać drugą szansę i zmienić swoje życie.

Podsumowując – wskazać należy, iż wszelkie dalsze argumenty będą przedstawiane wyłącznie na drodze prawnej dlatego do czasu uzyskania rozstrzygnięć przed sądem będzie to jedyne oświadczenie w tej sprawie.
Z poważaniem
Grzegorz Łopata
Pełnomocnik Tomasza Oświecińskiego”
– ostatni fragment z oświadczenia pełnomocnika Grzegorza Łopaty. Całość znajdziecie tutaj.

Głos w tej sprawie zabrał Michał Materla, który w przeszłości został bezpodstawnie zatrzymany, a w więzieniu spędził 8 miesięcy.

Zatrzymano mnie jak groźnego gangstera. Do domu wpadła grupa antyterrorystów, później w areszcie chciano mnie zniszczyć. Do dziś nie wiem, dlaczego spędziłem za kratkami osiem miesięcy. Nie opowiadam swojej historii, by się żalić. Chcę, żeby ludzie poznali prawdę – Powiedział w rozmowie z portalem onet.pl.

O co podejrzewano Materlę? O członkostwo w zorganizowanej grupie przestępczej oraz udział w obrocie narkotykami. Wszystko to na podstawie zeznań „skruszonego” przestępcy ps. „Ramzes”. Nie było żadnych innych dowodów.

Teraz zawodnik postanowił wypowiedzieć się na temat konfliktu swojego kolegi – Różala z Tomasz Oświecińskim.

Szkoda że dzisiaj można tyle ludzi tak łatwo oszukać grając przed nimi kogoś kim się nie jest. W ostatnich dniach Marcin Różalski wstawił się w obronie za swojego kolegę i managera zarazem Artura Ostaszewskiego. Który został oszukany przez jednego że swoich byłych klientów.

Owy klient gra dzisiaj role swojego życia w telewizji ale również w czasie rzeczywistym próbując wzbudzać wasze zaufanie. A wiele osób nie ma pojęcia że dotychczas wyrządził krzywdę wielu ludziom i rodzinom, tylko i wyłącznie ze strachu przed konsekwencjami własnego życia jakie prowadził.

Widać dalej czuje się bezkarny i oszukuje innych. Jestem szczególnie uczulony na tego typu osobniki ponieważ straciłem przez taką kanalie 8 miesięcy życia bezpodstawnie. Takie osobniki powinny być na marginesie społecznym.

Nie trzeba być bandziorem żeby zrozumieć z kim mamy do czynienia. Wystarczy mieć honor i moralność wobec innego człowieka. Mogą nas zamknąć ale nigdy nas nie złamią! Nie dajcie się oszukać. #STRACHNYOSZUST #60″ – skomentował na Instagramie zawodnik Michał Materla.

Źródło: Onet.pl / Facebook / Instagram

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here