Fot. Zbigniew Stonoga, mat. prasowe

O zmianie decyzji sądu wobec biznesmena poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Marcin Saduś.

Wobec Stonogi oraz innych podejrzanych toczy się proces ws. prania brudnych pieniędzy. Pod koniec lutego sąd uznał, że nie ma potrzeby stosowania środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Prokuratura jednak złożyła w tej sprawie zażalenie.

Jak podał obrońca Zbigniewa Stonogi do aresztowania doszło około godziny 16. Mecenas Michał Węża uważa, że jest to działanie, które ma na celu pozbawienie jego klienta możliwości zebrania kaucji w wysokości 200 tysięcy złotych, na wpłacenie której zatrzymany miał 14 dni.

Wpis na Facebooku biznesmena informuje, że decyzja sądu została zmieniona wczoraj o godzinie 11:45. Stonoga miał mieć możliwość wpłacenia poręczenia majątkowego w ciągu dwóch tygodni, został on jednak aresztowany kilka godzin później.

W dniu 28.02.2020 r., Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi Północ odmówił zastosowania wobec mnie tymczasowego aresztowania w sprawie wyimaginowanych przez pisowską prokuraturę dowodów na tysiąc pierwsze moje przestępstwo.Nie widział Sąd Rejonowy przesłanek ogólnej i szczególnej do zastosowania aresztu ale nie widział także dowodów mojej zmyślonej przez pisowców winy.
Dziś o godzinie 11.45 Sąd Okręgowy Warszawa Praga w osobie SSO Ludmiły Tułaczko zmienił zaskarżone przez prokuratora postanowienie Sądu Rejonowego dla Warszawy Pragi Północ w ten sposób, że zastosował warunkowe tymczasowe aresztowanie uzależniając je od wpłaty poręczenia majątkowego w kwocie 200.000 zł.

Na profilu zatrzymanego znajduje się także nagranie spod aresztu śledczego

Areszt Śledczy Warszawa Białołęka

Krótka relacja spod Aresztu Śledczego Warszawa Białołęka.>>>>>PROSZĘ UDOSTĘPNIAJ<<<<<

Publiée par Zbigniew Stonoga sur Mercredi 6 mai 2020

Źródło: Facebook, wp.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here