Screenshot

Do zdarzenia doszło we wtorek na ulicach Toronto. Policjantka dostała zgłoszenie do mężczyzny podejrzanego o kradzież paczki dostarczonej przez kuriera pod drzwi jednego z domów.

Pomiędzy złodziejem o funkcjonariuszką wywiązała się walka. Mężczyzna rzuca kamieniem, po czym podnosi go i kontynuuje swój atak, celując na zmianę raz w uciekającą kobietę, raz w radiowóz.

Policjantka podjęła dwie nieskuteczne próby rażenia napastnika prądem. Kobiecie udało się dobiec do otwartego radiowozu i wezwać po siłki, po czym szybko uciekła przed mężczyzną.

Dopiero kiedy na miejscu pojawili się kolejni funkcjonariusze złodziej został powalony na ziemię i aresztowany.

Utrzymywała spokój, utrzymywała bezpieczny dystans i używała jak najmniej siły”, powiedział Moreira, szef policji w Toronto. „Ostatecznie najlepszy wynik został osiągnięty, ponieważ nikt nie został ranny”, powiedział Moreira.

Sprawcą okazał się Kola Alex Ogunkoya, który na swoim koncie ma wiele wykroczeń. W 2018 roku został skazany za grożenie śmiercią policjantowi, mówiąc przy tym, że „pachnie krwią wszystkich ludzi, których zabił”. Ogunkoya został wysłany do zakładu psychiatrycznego i został zwolniony po krótkim pobycie w ośrodku.

Ogunkoya został również aresztowany w 2019 roku, kiedy mieszkańcom śródmieścia zaczęła znikać poczta. Za kradzież został zwolniony po 17-dniowym pobycie w więzieniu.

Kilkakrotnie był hospitalizowany z powodu niezdiagnozowanej choroby psychicznej.

Całe zdarzenie zostało nagrane przez świadka, który przyglądał się wszystkiemu ze swojego domu.

Źródło: https://torontosun.com/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here