Screenshot

W mediach społecznościowych pojawiło się wideo pokazujące policjanta zbliżającego się do śpiącego mężczyzny i próbującego go obudzić. Pies mężczyzny, który spał obok niego zareagował na działania policjanta. Zaczął szczekać, odganiając policjanta. Po chwili funkcjonariusz wyciągnął broń i strzelił do zwierzęcia.

Zdarzenie miało miejsce w Rosji, na jednej z ulic w Rybinsku, gdzie policja znalazła bezdomnego mężczyznę pod wpływem alkoholu.

Próbując dowiedzieć się, czy mężczyzna potrzebuje pomocy, pies rzucił się na policjanta i ugryzł go w ramię. Policjant został zmuszony do użycia broni służbowej. Policjant otrzymał opiekę medyczną i trafił do szpitala” – podała służba prasowa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Sporządzono oskarżenie przeciwko właścicielowi psa w sprawie pojawienia się w miejscu publicznym w stanie upojenia alkoholowego.

Policja napisała, że był to bezpański pies, jednak mieszkańcy Rybinska twierdzą, że dobrze znali zarówno psa, jak i jego właściciela. „Mężczyzna często chodził ze swoim czworonożnym przyjacielem.”

„Pies nazywał się Shed, miał osiem lat, miał kontakt z weterynarzem. Kiedyś ja i mój mąż karmiliśmy go kiełbasą, a właściciel Anton stał obok niego. Pies był miły, dobrze, że bronił właściciela przed obcą osobą. Został postrzelony…” – mówi jeden z mieszkańców Rybinska cytowany przez portal YarNews.

Byli też świadkowie wydarzeń na Liberty Street, którzy całe zdarzenie nagrali z okna w swoim bloku. Według nich nie było powodu do strzelania, a policjanci mieli się później śmiać z całego zajścia.

Źródło: liveleak.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here