Screenshot

W sieci pojawił się materiał, który ukazuje jak policjant kilkanaście razy uderza pięścią mężczyznę.

Niepokojące wideo nagrane telefonem komórkowym pokazuje, jak oficer LAPD wielokrotnie atakuje podejrzanego mężczyznę. Do zdarzenia doszło w dzielnicy Boyle Heights, w okolicy Los Angeles.

Departament Policji w Los Angeles twierdzi, że wie o tym filmie, a funkcjonariusze Spraw Wewnętrznych badają incydent, który miał miejsce 27 kwietnia przed kościołem w dzielnicy Boyle Heights.

Na filmie dwóch oficerów konfrontuje się z mężczyzną przy ogrodzeniu przed kościołem i budynkiem mieszkalnym. Podejrzany wykonuje polecenia, aby się odwrócić i położyć ręce za plecami. Przy tym rozmawia z oficerem.

W pewnym momencie oficer stojący za podejrzanym nagle zaczyna uderzać go wielokrotnie w głowę i ciało. Podejrzany nie wydaje się walczyć, ale uchyla się i próbuje się osłonić i odsunąć. Policjantka, która również interweniuje – obserwuje incydent i w pewnym momencie prosi o pomoc w radiu.

Oficer uderzył mężczyznę kilkanaście razy.

Po przybyciu kolejnych jednostek policji podchodzi kobieta, stojąca w pobliskim budynku mieszkalnym próbująca bronić podejrzanego. Funkcjonariusz biorący udział w tym incydencie krzyczy na nią, aby wróciła do środka i że podejrzany go zaatakował.

LAPD wydało komunikat prasowy na temat tego incydentu. Departament mówi, że akcja zaczęła się od wtargnięcie podejrzanego na teren w bloku przy Houston Street.

„W tym miejscu dwaj oficerowie zauważyli podejrzanego o przestępstwo i polecili mu, aby opuścił prywatną posesje” – informuje policja.

W trakcie dochodzenia doszło do fizycznej sprzeczki między podejrzanym a jednym z oficerów, w wyniku której oficer otrzymał niewielkie obrażenia dłoni. Podejrzany miał otarcia głowy i twarzy, ale odmówił pomocy medycznej”.

Policja twierdzi, że świadek zdarzenia przekazał policji materiał wideo z miejsca zdarzenia. Nie było od razu jasne, czy to ten sam materiał opublikowany w mediach społecznościowych w tym tygodniu.

Po przejrzeniu wideo z telefonu komórkowego i porównaniu z kamery oficera, przełożony powiadomił swojego dowódcę i wezwano zespół do badania Spraw Wewnętrznych.

Do czasu dochodzenia oficer został odwołany od służby. Prokuratura okręgowa została również powiadomiona o dochodzeniu.

Źródło: https://abc7.com/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here