fot. FOX

Skazany pedofil, którego władze uznały za przestępcę o wysokim ryzyku zagrożenia, został aresztowany zaledwie dwa tygodnie po warunkowym zwolnieniu z więzienia. Zwolnienie nastąpiło w związku z obawami dotyczącymi rozprzestrzeniania się koronawirusa w zakładach karnych.

Jak informuje stacja FOX LA, 39-letni Rudy William Grajeda Magdaleno został aresztowany 30 kwietnia za nieprzestrzeganie zwolnienia warunkowego. W przeszłości ofiarami Magdaleno były osoby niepełnosprawne umysłowo i 11-letnie dziecko. Magdaleno od 2017 roku pięciokrotnie naruszył warunkowe zwolnienie, ostatnio za kratkami wylądował ponownie za niezaładowanie urządzenia do śledzenia GPS.

17-kwietnia Magdaleno miał wejść do biura zwolnień warunkowych, pokazał tam swoje genitalia policjantom. Udało mu się uciec z miejsca zdarzenia. Został złapany 13 dni później.

Magdaleno był jednym z siedmiu pedofilów, którzy zostali wypuszczeni z więzienia w hrabstwie Orange w Kalifornii przez komisarza sądowego Josepha Dane.

Czterech z tych przestępców w ciągu 2 tygodni od czasu ich zwolnienia ponownie trafiło za kratki.

Orange County Jail

Szef policji w Santa Ana, Daiv Valentin skomentował sprawę wypuszczenia pedofilów na wolność – „Uważam za wyjątkowo niepokojące, że ten przestępca seksualny o wysokim ryzyku zagrożenia został dopuszczony do zwolnienia, pomimo jego udokumentowanej historii kryminalnej„.

Prokurator okręgowy Todd Spitzer powiedział, że to niedopuszczalne, aby zwalniać masowo pedofilów z więzień.

To nie są ludzie, którzy powinni wyjść na wolność„. – powiedział Spitzer w FOX FM.

Zaznaczył również, że przestępcy, którzy dopuścili się recydywy są najniebezpieczniejszymi i tacy „prawdopodobnie zaatakują ponownie”. Robią wszystko co mogą, aby uniknąć wykrycia przez policjantów, którzy zostali wyznaczeni do ich monitorowania, tylko po to, aby popełnić ponownie przestępstwo seksualne.

Źródło: FOX FM / METRO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here