Fot. Koń uwięziony w piwnicy, straż pożarna

Zdarzenie miało miejsce w Hłudnie 29 kwietnia. W trakcie domowej imprezy właściciel postanowił zaskoczyć swoich gości wprowadzając do środka konia.

Kiedy zwierzę weszło do przedpokoju, załamał się właz, który prowadził do piwnicy. Koń utknął w małym pomieszczeniu o wysokości 1,4 metra, z którego nie było wyjścia.

Fot. Właz do piwnicy, straż pożarna

Na miejsce wezwano strażaków, a następnie weterynarza i nadzorców budowlanych. Po rozmowie podjęto decyzję o powiększeniu przejścia, aby wydostać konia na zewnątrz.

Strażacy przy pomocy pił do betonu i stali, młotów elektrycznych powiększyli istniejący otwór i przygotowali punkt mocowania dla wciągarki. Po dojeździe SGRW „Krosno” ratownicy wspólnie rozpoczęli podnoszenie uwięzionego konia, przy użyciu technik linowych. […] Dużym wysiłkiem strażaków, za pomocą pasów transportowych, wciągarki łańcuchowej wyciągnięto zwierzę z piwnicy, następnie poprzez przedsionek i drzwi wejściowe na zewnątrz” – wyjaśniła Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Brzozowie .

Akcja zajęła ponad osiem godzin, udział w niej wzięło 22 funkcjonariuszy straży pożarnej. Koń został odebrany właścicielowi. Wszczęto także przeciwko niemu postępowanie. Do czasu zakończenia sprawy zwierzę trafiło do nowego opiekuna.

– To piękny konik, ale zaniedbany. Praktycznie same żebra. Zapewne dawno nie widział świeżej trawy. Kiedy wyprowadzam go na pastwisko, aż kozłuje z radości – relacjonuje opiekun.

Fot. Akcja ratunkowa, straż pożarna

Źródło: Fakt.pl, o2.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here