The National Police

Hiszpańska straż graniczna w ubiegłym tygodniu zabezpieczyła statek, na którego pokładzie ujawniono wielką ilość narkotyków z Ameryki Środkowej.

Jak informuje DEA kokaina została załadowana na pokład w Wenezueli. Transport narkotyków miał trafić do portu Vigo ale został on skonfiskowany jeszcze na morzu, około 300 mil od wybrzeża Hiszpanii.

Łącznie zabezpieczono ponad 4,4 tony kokainy, a jej wartość oszacowano na 165 milionów dolarów.

The National Police

Do aresztu trafiło 15 członków załogi oraz 13 przemytników, którzy na dostawę przygotowywali się w magazynach na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Według śledczych przemytnicy szmuglowali tym szlakiem narkotyki od grudnia ubiegłego roku. Jak informują Stany Zjednoczone w sprawę zamieszany jest rząd prezydenta Wenezuelii Nicolasa Maduro. Maduro i kilku członków jego rządu zostało oskarżonych przez amerykański federalny sąd w marcu pod zarzutem handlu narkotykami i prania pieniędzy.

Za pomoc w doprowadzeniu do aresztowania Maduro wyznaczono nagrodę w wysokości 15 milionów dolarów. Jest on poszukiwany w związku ze współpracą z kartelami i pomoc w przerzucaniu narkotyków na teren USA. Natomiast za członków jego rządu, którzy także brali w tym udział można otrzymać kolejne 10 mln dolarów.

Źródło: dailymail.co.uk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here