fot. Starostwo Powiatowe w Oławie

Dolnośląska policja podała, że komendant powiatowy policji w Oławie został odwołany ze stanowiska. Powodem jest prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Do wydarzeń doszło w nocy z soboty na niedzielę.

Wcześnie sam gratulował podwładnym zdecydowanej walki z pijanymi kierowcami.

Komendant w trakcie majówki w nocy z soboty na niedzielę uderzył w przydrożne słupki. Całe szczęście nikomu nic się nie stało. Po przyjeździe policji okazało się, że Paweł U. prowadził samochód pod wpływem alkoholu.

Portal „Fakt” podał do informacji, że wcześniej komendant sam aktywnie wspierał policjantów, którzy byli zaangażowani walkę z pijanymi kierowcami.

W grudniu 2018 sam oficjalnie miał pogratulować jednemu z podwładnych, który po służbie skontrolował samochód, który wydawał się być prowadzony przez nietrzeźwego. Rok później podziękowania złożył kolejnemu policjantowi, który dokonał podobnego czynu, podkreślając, że „jego zdecydowana postawa jest godna naśladowania”.

Sprawą zajęła się oławska prokuratura. Oprócz odwołania ze stanowiska rozpoczęło się postępowanie administracyjne, które ma na celu wydalenie go ze służby.

Wiadomości o ilości promili, ani żadne inne szczegóły nie zostały podany.

Źródło: o2.pl / Fakt

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here