Screenshot

Policjant został nagrany przez kamerę podczas wykonywania interwencji wobec 15-letniego chłopca na ulicy w Wielkiej Brytanii.

Do sytuacji doszło w Birmingham. Na nagraniu widzimy jak policjant szybkim krokiem idzie z chłopakiem w stronę ulicy, nagle ten zaczyna się wyrywać, w pewnym momencie policjant uderza 15-latka pięścią w głowę. Chłopak padł na ziemię, po chwili policjant podchodzi i kopie leżącego na ziemi nastolatka.

Incydent miał miejsce w dzielnicy Newtown w Birmingham 21 kwietnia po tym, jak 15-latkowi powiedziano, że zostanie zatrzymany i przeszukany zgodnie z ustawą o nadużywaniu narkotyków.

Policja z West Midlands w komunikacie poinformowała, że ​​nastolatek był podejrzany, jednak odmówił współpracy z policją i w pewnym momencie napluł policjantowi w twarz.

Jednak świadek powiedział, że „kopnięcie było całkowicie nieuzasadnione i niepotrzebne”, dodając: „Byłem całkowicie zszokowany zachowaniem oficera”.

Policjant został odsunięty od tej sprawy, ale nie został zawieszony.

Rzecznik policji wydał komunikat, w którym oświadczył: „Prowadzimy dochodzenie w sprawie jednego z naszych oficerów, który zatrzymał podejrzanego nastolatka”

Źródło: CCTV / Liveleak.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here