Fot. materiał DNA został pobrany z masek i ochraniaczy, policja

22 kwietnia 2020 roku około godziny 13.00, dyżurny z Miejskiego Stanowiska Kierowania KMP w Łodzi odebrał zgłoszenie dotyczące bójki w rejonie parku miejskiego przy ulicy Konstytucyjnej.

Na miejsce natychmiast wysłane zostały siły policyjne. Stróże prawa po dojechaniu we wskazany rejon nie zastali bijących się osób. Zamiast tego odnaleźli w parku młodego mężczyznę z rozległymi obrażeniami na twarzy. 26-latek usiłował wmówić mundurowym, że właśnie odbył sparing z nieznanym mu z nazwiska kolegą.

Po udzieleniu mężczyźnie niezbędnej pomocy przedmedycznej, został on zatrzymany w związku z podejrzeniem udziału w bójce. Dokładne sprawdzenie terenu parku pozwoliło na odnalezienie elementów ubioru sprawców, śladów krwi, jak również silikonowych ochraniaczy na zęby.

Fot. materiał DNA został pobrany z masek i ochraniaczy, policja

Jednocześnie w innym rejonie miasta policjanci zabezpieczyli samochód dostawczy, którym część osób dotarła na miejsce bójki. Policjanci zaangażowani w rozwikłanie sprawy bardzo szybko zdobyli informację, że do łódzkich szpitali właśnie zostali przyjęci dwaj młodzi mężczyźni. Jeden z nich miał rozległe obrażenia głowy, a drugi złamaną rękę.

W sumie policja dotarła do 9 osób w wieku do 19 do 35 lat, którym zostały postawione zarzuty. Jak udało się ustalić trenująca bojówka Widzewa została zaatakowana przez 25-30 osobową grupę ŁKS, wspieraną prawdopodobnie przez kiboli Lecha Poznań.

Mogę potwierdzić, że zabezpieczono ślady biologiczne i daktyloskopijne, z których będziemy korzystać. W ubiegłym tygodniu zarzuty bójki usłyszało dziewięciu mężczyzn. Co do ośmiu zastosowano dozory policyjne i poręczenia majątkowe. Trwają ustalenia kolejnych uczestników zajścia – powiedział tvp.info prok. Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Materiał w postaci znalezionego DNA na ochraniaczach na zęby, maskach oraz odciski palców mają pozwolić na zidentyfikowanie uczestników bójki.

Źródło: policja.pl / TVP INFO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here