Fot. Ruch Chorzów Psycho Fans

W czwartek sąd skazał czterech mężczyzn odpowiedzialnych za atak na współpracujących z prokuraturą byłych członków bojówki Ruchu Chorzów.

W grudniu 2018 roku skazani przeprowadzili zamach na życie dwóch małych świadków koronnych, którzy obecnie zeznają w procesie przeciwko Psycho Fans.

Łukasz B. ps. „Baluś” oraz Dawid W. ps. „Dawo” zostali zaatakowani podczas jazdy samochodem.

Jakby nas dopadli, to by nas zabili. To są rakietnice sygnałowe, do wystrzeliwania w powietrze na morzu. A oni do nas strzelali jak do kaczek. Z rakietnic i z broni – relacjonował Łukasz B.

Od momentu tamtego wydarzenia świadkowie zostali objęci ochroną ze strony Centralnego Biura Śledczego Policji.

– Odkąd wyszedłem z aresztu po współpracy z policją, zaczęły się pojawiać wulgarne napisy na murach, w stylu: „Baluś ty k***o”, „Baluś pedofil” czy „Baluś gwałci własne dzieci”. Wielokrotnie grożono mi śmiercią. Na profilach w mediach społecznościowych pojawia się moje zdjęcie z podpisem, że jestem pedofilem. W Świętochłowicach rozklejano plakaty z moim wizerunkiem – opowiadał Łukasz B.

W wyniku procesu Sebastian B. i Daniel K. usłyszeli wyrok 4 lat pozbawienia wolności, natomiast Daniel S. i Michał K. do więzienia trafią na kolejne 3 lata.

Jestem usatysfakcjonowany tym wyrokiem. Cieszę się, że system zadziałał, że nie ma przyzwolenia na takie zachowania. A dla tych skazanych będzie to wystarczająca nauczka na przyszłość – skomentował wynik procesu „Baluś”.

Źródło: TVN24, sport.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here