Screenshot

Jak informuje w swoim komunikacie policja – sprawcy ataku na młodego mężczyznę, do którego doszło na jednym z zamojskich osiedli, zostali już zatrzymani. Wkrótce usłyszą zarzuty, odpowiadać będą m.in. za groźby, podżeganie do przestępstwa, pobicie i przywłaszczenie mienia. Zatrzymani to mieszkańcy Warszawy, 18 letnia kobieta i jej dwóch kolegów, ob. Rosji w wieku 19 i 20 lat.

W ubiegły piątek ok. godziny 18:00 dyżurny zamojskiej policji został powiadomiony o pobiciu młodego mężczyzny na jednym z zamojskich osiedli. Kryminalni, którzy zajęli się wyjaśnieniem sprawy ustalili, że do 19-letniego mieszkańca powiatu tomaszowskiego, przebywającego w tym czasie w Zamościu, przyjechały trzy młode osoby – dwóch mężczyzn oraz jedna kobieta.

Na ich prośbę 19-latek wyszedł z mieszkania. Następnie po krótkiej wymianie zdań jeden z mężczyzn zaczął bić pięściami i kopać pokrzywdzonego po całym ciele. Po tym przywłaszczyli należący do 19-latka telefon i odjechali. Całość zdarzenia na bieżąco relacjonowała w Internecie uczestniczka zajścia.

Motywem ich działania były prawdopodobnie nieporozumienia wynikające z kłótni i obraźliwych wpisów dokonywanych przez uczestników grupy na Facebooku. Pokrzywdzony oraz sprawcy nie znali się wcześniej, byli „znajomymi” z sieci. 19-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Te działania pozwoliły na zatrzymanie 18-latki z Warszawy, która namawiała swoich znajomych do pobicia i nagrywała zajście telefonem. Funkcjonariusze ustalili też dane jej kolegów. To dwaj ob. Rosji w wieku 19 i 20.Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here