screenshot

Walka strażaków z ogniem w Biebrzańskim Parku Narodowym nadal trwa. Władze Parku postanowiły wystosować apel o wsparcie finansowe. Wszystko przez katastrofalną suszę i trudne warunki w dotarciu do źródeł pożogi. Na miejsce zostało wysłane nawet kilka samolotów, jednak to nie poskutkowało i ogień nadal się rozprzestrzenia.

Najnowsza informacja na godzinę 18:20 z centrum dowodzenia od Tomasza Gierasimiuka, rzecznika prasowego Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej:

„Największe zarzewie pożaru jest nadal w okolicy Grząd, gdzie prowadzimy intensywne działania gaśnicze. Została tam dzisiaj zadysponowana dodatkowo kompania gaśnicza z województwa warmińsko-mazurskiego.”

❤️❤️❤️ Dziękujemy Lasy Państwowe za wsparcie w gaszeniu ogromnego pożaru samolotami 💧🛩✈️i sfinansowanie kosztów ich nalotów👏👏👏🤝🤝🤝

Publiée par Biebrzański Park Narodowy sur Mardi 21 avril 2020

KOMUNIKAT DYREKTORA BIEBRZAŃSKIEGO PARKU NARODOWEGO
Ministerstwo Środowiska i Lasy Państwowe zapewniają pełne finansowanie walki z pożarem. Od początku jesteśmy w stałym kontakcie z resortem. Organizowane zbiórki wspierają Ochotnicze Straże Pożarne. Biorąc pod uwagę rozmiar tragedii jaka dotknęła Biebrzański Park Narodowy i ogromne zaangażowanie strażaków i druhów ochotników, w odpowiedzi na sygnały od Was informujemy, że możliwe jest przekazanie wsparcia na doposażenie OSP w niezbędny sprzęt gaśniczy. Ochotnicy dniem i nocą z narażeniem życia walczą z ogniem w dolinie Biebrzy. Ale rozmiar tragedii i ilość wyjazdów powoduje zużycie najpotrzebniejszych sprzętów do gaszenia. Zebrane środki przeznaczone zostaną na zakup:
– tłumic do ręcznego gaszenia,
– małych motopomp, które można przenosić w niedostępny teren, służących do pobierania i gaszenia wodą z bagien, cieków wodnych,
– paliwa na dojazdy, niezbędnych kosztów gaszenia pożarów.

Konto na które można wpłacać środki: Bank BGK
31 1130 1059 0017 3397 2620 0016
wpłaty tytułem: „darowizna pożar 2020”
Dziękujemy za każdą złotówkę.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tę walkę.
Andrzej Grygoruk
Dyrektor Biebrzańskiego Parku Narodowego

KOMUNIKAT DYREKTORA BIEBRZAŃSKIEGO PARKU NARODOWEGOMinisterstwo Środowiska i Lasy Państwowe zapewniają pełne…

Publiée par Biebrzański Park Narodowy sur Mercredi 22 avril 2020

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here