Fot. Gabriel Wortman, materiały prasowe

W prowincji Nowa Szkocja z soboty na niedzielę doszło do strzelaniny. Początkowo podawano, że zginęło 16 osób. Liczba ta jednak wzrosła do 23 i wciąż może się zmienić.

Sprawca najbrutalniejszej strzelaniny w historii Kanady to 51- letni Gabriel Wortman. Mężczyzna rozpoczął swoje działania w Portapique przed północą i ruszył dalej przemieszczając się po prowincji. Napastnik poruszał się fałszywym radiowozem oraz podszywał się pod policjanta. Na początku zaatakował osoby, które znał. Następnie zaczął wchodzić do przypadkowych domów i strzelać do ludzi.

Pościg za mordercą trwał 12 godzin. Udało się go odnaleźć 90 kilometrów od miejsca pierwszego zabójstwa. W Enfield na stacji benzynowej doszło do wymiany ognia pomiędzy napastnikiem a funkcjonariuszami. 51-latek zginął na miejscu.

Po drodze dokonał morderstw w 16 miejscach, w takich miejscowościach jak Portapique, Wentworth, Debert, Shubenacadie oraz Enfield. Jak informuje policja napastnik zostawił za sobą także co najmniej pięć spalonych budynków i samochodów.

Fot. auta spalone przez napastnika, materiały prasowe

To jeden z najbardziej bezsensownych aktów przemocy w historii naszej prowincji. Słowa nie mogą pocieszyć rodzin dotkniętych wydarzeniami, które miały miejsce w ciągu ostatniej doby – powiedział premier Nowej Szkocji Stephen McNeil.

Policja prowadzi śledztwo, które ma na celu wskazać motywy działać przestępcy.

Źródło: BBC, New York Times

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here