Fot. Pożar parku narodowego, Facebook

Trwa akcja gaszenia pożaru w największym polskim parku narodowym. Wcześniej przekazano informację, że żywioł został opanowany, jednak nadal trwa.

Ogień pojawił się w niedzielę po południu. Według przekazanych przez park informacji paliły się jedne z najcenniejszych przyrodniczo terenów.

Fot. Akcja gaszenia pożaru, Facebook

W poniedziałek w akcji brało udział ponad 150 strażaków, straż leśna, pracownicy parku. Do walki z ogniem wykorzystano trzy samoloty oraz drony, które pomagały w zlokalizowaniu ognia.

Wygląda na to, że najbardziej niebezpiecznie jest w rejonie pomiędzy lasem wroceńskim a Wilczą Górą. Straż Pożarna stara się docierać tam jak najbliżej, ale palą się nieużytki, zarośla wierzbowe i trzcinowiska, do których nie ma dróg dojazdowych, trzeba dojść pieszo ze sprzętem. – dodaje Biebrzański Park Narodowy.

Fot. Gaszenie ognia w Biebrzańskim Parku Narodowym, Facebook

Według wstępnych ustaleń spłonęło ponad 1,3 tysiące hektarów łąk i lasu. Dokładne dane mają pokazać zdjęcia z satelity.

Zagrożenie pożarowe w lasach!(prognoza na dziś tj. 21.04.2020)bazapozarow.ibles.pl/zagrozenie/ Lasy Państwowe#StopPożaromLasów #StopPożaromTraw

Publiée par Państwowa Straż Pożarna sur Lundi 20 avril 2020

Rzeczywistą powierzchnię pożaru mają pokazać dopiero zdjęcia satelitarne, a Biebrzański Park Narodowy ma je otrzymać we wtorek – przekazała dyrekcja parku.

Źródło: Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here