Policja.pl

Chorzowscy policjanci, wspierani przez mundurowych z katowickiego oddziału prewencji, zatrzymali 13 pseudokibiców katowickiej drużyny, którzy bez celu poruszali się po ulicach Chorzowa. Za tak lekceważące naruszenie obowiązków przemieszczania się sporządzono notatki urzędowe, celem przekazania do Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Chorzowie, w zakresie rozważenia nałożenia dodatkowej kary w drodze decyzji administracyjnej.

W nocy z piątku na sobotę policjanci z chorzowskiej „dwójki” zauważyli w trakcie patrolu miasta kilka samochodów z pseudokibicami jednej z katowickich drużyn piłkarskich, grupujących się w rejonie Chorzowa II. Natychmiast powiadomili dyżurnego chorzowskiej komendy, który niezwłocznie przekazał informacje do wszystkich patroli oraz w porozumieniu z dyżurnym komendy wojewódzkiej na teren miasta skierował mundurowych z katowickiego oddziału prewencji. Jako pierwsi interweniowali policjanci z chorzowskiej drogówki, którzy zauważyli wskazane pojazdy w rejonie ul Katowickiej. Gdy zatrzymali jeden z nich, we wnętrzu znajdowało się czterech mieszkańców Katowic. Jak tłumaczyli, „na terenie Chorzowa są w celach rekreacyjnych, aby nocą pozwiedzać miasto”.

W trakcie kontroli pojazdu policjanci we wnętrzu znaleźli farby w sprayu oraz akcesoria do sportów walki. Chwilę później zatrzymani zostali kolejni pseudokibice. W sumie zatrzymanych zostało 13 osób. Za popełnione wykroczenia mężczyźni zostali ukarani mandatami, ponadto całe zdarzenie mundurowi opisali w notatce dotyczącej naruszeń, zakazów i ograniczeń związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, która trafi teraz do Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Chorzowie. Organ ten może nałożyć na nich grzywnę w wysokości nawet 30 tys. zł.

Źródło: Policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here