Fot. zdjęcie wykonane przez świadka bójki

20 kwietnia w Wielką Sobotę doszło do starcia kibiców do jakiego doszło na drodze z Zielonej Góry do Nowogrodu Bobrzańskiego.

Według świadków na środku ulicy do walki stanęło około 130 osób. Kibice wstrzymali ruch na drodze, a wystraszeni podróżni zadzwonili na policję. Na miejscu pojawiło się sześć radiowozów. Funkcjonariusze nikogo nie zatrzymali. Tylko jeden mężczyzna trafił do szpitala, w którym stwierdził, że spadł z drzewa.

Krótko po bójce na portalach społecznościowych pojawiły się zdjęcia z wydarzenia. Dzięki tym materiałom wiemy, że w ustawce brali udział kibice Miedzi Legnica i Promienia Żary, którzy bili się z fanatykami Lecha Sulechów i Falubazu Zielona Góra.

W Wielką Sobotę lecimy na swój mecz do Żar. Tego dnia wspiera nas Falubaz w 34 osoby. Łącznie jest nas ponad 80 osób. Na trasie wysypuje się na nas koalicja Promień & Miedź plus delegacja Śląska razem w 75 osób. Podejmujemy rękawicę w ok 60 osób. Zdecydowane zwycięstwo przeciwników. – relacjonuje osoba podająca się za kibica Lecha Sulechów.

Śledztwo w sprawie prowadziła prokuratura z Zielonej Góry. Mimo zabezpieczonych materiałów wideo i zdjęć postępowanie zostało umorzone, gdyż nie udało się zidentyfikować i namierzyć żadnego z uczestników zajścia.

Źródło: gol24.pl, fakt.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here