Screenshot YouTube

To czego jesteśmy świadkami i to, co dzieje się z ludźmi w dzisiejszej dobie internetu przeraża. Dosłownie, przeraża. Dzieci wyzywające się na forach, szydzące z innych osób, upokarzając drugiego człowieka bez żadnych konsekwencji. Do czasu…, wszystko ma swój początek i koniec.

Wczoraj (17.04.2020) w serwisie Wykop.pl pojawił się materiał, który ostrzegał przed tym, że pewna dziewczyna wybiera się na przejażdżkę wraz ze swoim chłopakiem „Czeczenem”, aby rozprawić się z użytkownikiem Facebooka, który ubliżał wyżej wymienionej dziewczynie, a nawet posunął się do tego stopnia, że przerobił jej zdjęcia.

Cała sytuacja i konwersacja między tymi dwoma użytkownikami miała miejsce, jak sami opisują na Facebookowej grupie „FBI SQUAD”. Użytkowniczka, która jednak poczuła się urażona i chciała wyjaśnić tę sprawę w „swój” sposób wiedziała do jakiej grupy należy i co na niej się dzieje. – „Poza tym to co się dzieje na tej grupie to jest dno tam każdy każdego upokarza„.

Screenshot instagram / wykop.pl

W konwersacji, która została udostępniona na serwisie Wykop.pl czytamy rozmowę między dwoma użytkownikami „A to jak ty ludzi cały czas upokarzasz to gicik było?” Dziewczyna odpowiada – „Słuchaj ja nie jestem złym człowiekiem i nikogo bezpodstawnie nie obrażałam„. Tak? Więc poczytajmy.

Screenshot wykop.pl

Screenshot wykop.pl

Screenshot wykop.pl

Dziewczyna po dotarciu na miejsce i pod adres, gdzie mieszkał napadnięty chłopak odpaliła transmisję LIVE na Facebooku, nagrywając całe zdarzenie i pobicie. Kilka minut później filmik trafił do sieci, został udostępniony w serwisie YouTube, pojawił się na kilkunastu portalach. Na dziewczynę wylała się fala krytyki, bowiem napuściła na bezbronną osobę chłopaka, który trenuje sporty walki. Dziewczyna postanowiła się odnieść do zarzutów i komentarzy, które pojawiły się na jej profilu na Facebooku i Instagramie dodając relację:

Powiedzcie mi co ma w głowie chłopak, który wyzywa na pojedynek dziewczynę, który chce się bić z dziewczyną. Nakręca dziewczynę, aby przyjechała z Warszawy do Zamościa. Upokarza ją, dodaje przerobione zdjęcie półnagiej dziewczyny – to jest duże poniżenie. Jeszcze chce się bić z dziewczyną. Ja nie wiem co Wy macie w głowach – jesteście skończeni. W ludziach nie ma człowieka, bardzo rzadko trafia się na człowieka. Już wole być jak zwierze, Wy się nawet nie równacie ze zwierzęciem, Wy gnidy je***e.” – komentuje „upokorzona” dziewczyna w swoich relacjach na Instagramie.

Sprawę nagłośnił również Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

PO ZAWIADOMIENIU OŚRODKA POLICJA JUŻ ZAJMUJE SIĘ SPRAWCAMI POBICIA

Ośrodek zgłosił policji sprawę kradzieży z pobiciem, jaką relacjonowała w transmisji internetowej Karolina Sz. Zawiadomienie zostało zarejestrowane i funkcjonariusze rozpoczęli czynności.

Zaatakowany chłopak ma połamaną szczękę i wybite zęby. Młodociani bandyci pobili go i ukradli mu telefon. Wszystko nagrywała Karolina Sz., która po wszystkim z ukradzionego smartfona chłopaka wysyłała groźby do jego znajomych.

Za kradzież z pobiciem sprawcom grozi kara do 12 lat więzienia. Karolinie Sz. – kara za uczestnictwo, podżeganie oraz pochwalanie popełniania przestępstwa poprzez udostępnianie w sieci nagrania.”

PO ZAWIADOMIENIU OŚRODKA POLICJA JUŻ ZAJMUJE SIĘ SPRAWCAMI POBICIAOśrodek zgłosił policji sprawę kradzieży z pobiciem, jaką relacjonowała w transmisji internetowej Karolina Sz. Zawiadomienie zostało zarejestrowane i funkcjonariusze rozpoczęli czynności. Zaatakowany chłopak ma połamaną szczękę i wybite zęby. Młodociani bandyci pobili go i ukradli mu telefon. Wszystko nagrywała Karolina Sz., która po wszystkim z ukradzionego smartfona chłopaka wysyłała groźby do jego znajomych. Za kradzież z pobiciem sprawcom grozi kara do 12 lat więzienia. Karolinie Sz. – kara za uczestnictwo, podżeganie oraz pochwalanie popełniania przestępstwa poprzez udostępnianie w sieci nagrania. ___________Wspieraj nasze działania:PayPal i karta płatnicza: www.omzrik.pl/wesprzyj-nasDane do przelewu:nr konta 19 2490 0005 0000 4520 8435 8540Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznychul. Jana Ostroroga 24A01-163 Warszawatytuł : "darowizna na działalność statutową"IBAN : PL19249000050000452084358540SWIFT: ALBPPLPWzbiórka:ZRZUTKA.PL/OMZRIK

Publiée par Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych sur Samedi 18 avril 2020

Źródło: WYKOP.PL / Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych
Tekst: Brajan Maciejowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here