screenshot

Jeden z osadzonych z więzienia stanowego w Illinois, w hrabstwie Cook County zaatakował we wtorek trzech strażników więziennych – poważnie raniąc jednego. Jednocześnie ukradł klucze strażnika, aby wypuścić innych niebezpiecznych przestępców z celi obok.

Biuro szeryfa hrabstwa Cook oświadczyło, że wnosi o zarzuty przeciwko dwóm zatrzymanym – z których jeden będzie sądzony za próbę zabójstwa funkcjonariusza policji.

 W nocy około 3:40 strażnik sprawdzał cele, jeden z osadzonych poprosił o szybkie wyjście po kubek wody. Podczas powrotu odłożył go na ziemię, złapał z zaskoczenia strażnika więziennego i zaciągnął go do swojej celi. W tym momencie wybiegła reszta osadzonych i zaczęła walczyć ze strażnikiem, którego w pewnym momencie jeden z więźniów przydusił do nieprzytomności. Więzień do walki użył mydła, które zawinął do skarpety i owinął wokół nadgarstka.

Więzień złapał klucze nieprzytomnego oficera i wręczył je drugiemu osadzonemu zamkniętemu w celi. Zatrzymany odblokował drugą celę.

Nagle zjawiło się dwóch kolejnych funkcjonariuszy, jeden, który stanął przed więźniem został znokautowany po potężnym ciosie i padł na ziemie nieprzytomny.

Po chwili na miejsce przybył sierżant z pistoletem, dopiero wtedy osadzeni wrócili do swoich cel. Jedne ze strażników cały czas pozostaje w szpitalu, dwóch pozostałych zostało zwolnionych.

Biuro szeryfa spotkało się z krytyką podczas trwającej pandemii COVID-19 za to, że nie zrobiło wystarczająco dużo, aby chronić zatrzymanych przed chorobą, w tym nie dostarczyło wystarczającej ilości mydła.

New York Times wymienił więzienie w hrabstwie Cook jako jedno z najbardziej dotkniętych epidemią.

Źródło: YouTube

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here