Zdjęcie podglądowe

Rząd Stanów Zjednoczonych ostrzega przed nadchodzącymi kataklizmami, które nawiedzą kraj.

Sezon na tornada w USA zaczyna się wraz z wiosną. Jak ostrzegają władze – trąby powietrzne i silne podmuchy wiatru mogą dotknąć w najbliższym czasie Alabamę, Georgię, Luizjanę oraz Missisipi.

Gdy nadciąga tornado, to nawet w trakcie epidemii priorytetem jest ochrona przed nim – poinformowała Krajowa Służba Meteorologiczna (NWS) w Birmingham w Alabamie.

Jeśli wydano ostrzeżenie dla twojego regionu, to jesteś bardziej narażony na tornado, niż na wirusa – dodano.

Koronawirus nie powinien powodować, że przestajemy widzieć zagrożenie związane z nadciągającym tornadem – podała w oświadczeniu gubernator Laura Kelly.

Jeśli musisz szukać miejsca w schronie z innymi, spróbuj zachowywać od nich dystans oraz przestrzegać innych zasad, by zminimalizować ryzyko – zaapelowała władze Kansas.

Średnio rocznie przez Stany Zjednoczone przechodzi oklo 1200 tornad. Kataklizm zabija około 60 osób, które tracą życie, głównie od uderzeń odłamków. Żywioł potrafi także wyrywać drzewa, porywać samochody a nawet niszczyć domy i całe miasta.

Tornada już od początku roku pojawiają się w USA. W sieci można znaleźć nagranie ukazujące, rozmiar trąby powietrznej, która nawiedziła Jonesboro.

Źródło: o2.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here