fot. Bruno Danovaro

Trzech złodziei próbowało okraść w Mediolanie mężczyznę. Próbowali, bo na ich nieszczęście natrafili na włoskiego zawodnika, który od lat trenuje sztuki walki. Po masakrze, jaką urządził im zawodnik, wszyscy trzej złodzieje wylądowali w szpitalu.

Mowa tutaj o Bruno Danovaro, który lata temu występował we włoskiej kadrze judo. Oprócz tego systematycznie trenuje inne sztuki walki, jak boks, MMA, czy karate. „La Gazzetta dello Sport” informuje, że 52-letni Bruno Danovaro jest również wolontariuszem w mediolańskim oddziale Czerwonego Krzyża. 52-letni zawodnik stoczył w swojej karierze 112 walk i wszystkie z nich wygrał

Trójka napastników, która chciała zrabować portfel mężczyźnie wylądowała w szpitalu. – To była instynktowna reakcja. Przykro mi, że wszystko się tak skończyło, ale musiałem się bronić. Zostałem przecież zaatakowany. Mam nadzieję, że szybko wyzdrowieją i wyciągną z tej sytuacji wnioski – opisuje sytuację Danovaro na łamach włoskich mediów.

Bruno Danovaro w 1988 roku mógł jechać z kadrą Włoch na igrzyska olimpijskie. Wybrał jednak karierę w USA, gdzie stoczył kilkadziesiąt walk. Od samego początku zajmuje się również działalnością charytatywną.

Za pomoc w zwalczaniu dopingu w profesjonalnym sporcie, 52-letni Danovaro został odznaczony nawet nagrodą od prezydenta George’a Busha.

Źródło: Polsat Sport / zestadionu.pl / La Gazzetta dello Sport

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here