YouTube screenshot

Zapowiada się, że konflikt Jongmena i Soboty nie skończy się szybko. Do sytuacji odnoszą się kolejni artyści, głos zabrał między innymi Bilon z Hemp Gru, Rest i Kafar z grupy Dixon 37, FU z Zip Składu, Nizioł czy nawet Książe Kapota. Wszyscy zgodnie stoją po stronie Jongmena.

Szczeciński raper Sobota postanowił opublikować nagranie, w którym porusza sprawę Piotra Mikołajczyka. Piotr jest niepełnosprawny intelektualnie, a w 2011 roku został skazany. Odsiaduje wyrok 25 lat więzienia za podwójne brutalne zabójstwo.

Skazano go, ponieważ przyznał się do winy. Ale na miejscu zbrodni nie znaleziono żadnych śladów, które byłyby jednoznacznym dowodem, że to on dopuścił się zbrodni.

Śledzę sprawę od bardzo dawna i jestem w szoku, że można osadzić niewinnego człowieka w więzieniu za czyny, których nie popełnił. Pokazuje to niedoskonałość i niesprawiedliwość systemu, ale i prozę życia. Łatwo kogoś obrzucać błotem, pomówić dla własnego ego. Takim błotem też jestem obrzucany, ale mam tyle szczęścia, że nie siedzę po drugiej stronie muru – powiedział Sobota nawiązując do sytuacji z Jongmenem.

Sobota w nagraniu apeluje o wysyłanie listów do Piotra. Pierwsze z nich, które dotrą zostaną nagrodzone zestawami płyt.

Źródło: CGM.PL / YouTube

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here