Foto: Policja.pl (zdj. poglądowe)

6 kwietnia doszło do zatrzymania 36-letniego mężczyzny, który był podejrzany o handel narkotykami. Jak nieoficjalnie udało się ustalić, zatrzymany to Jarosław K. – warszawski raper wchodzący w skład grupy hip-hopowej „Pewna Pozycja”. – informuje RMF 24.

– Mokotowscy kryminalni ustalili, że 36-letni mężczyzna może być w posiadaniu znacznej ilości narkotyków, które czasami przechowuje u swojego kolegi na warszawskim Śródmieściu – powiedział w piątek rzecznik mokotowskiej policji asp. szt. Robert Koniuszy.

– Policjanci wiedzieli, że 36-letni mężczyzna w dniu zatrzymania będzie chciał przewieźć spore ilości kokainy i marihuany właśnie do swojego 30-letniego znajomego. Najpierw jednak postanowił odwiedzić matkę mieszkającą również w okolicach Centrum. Pod ten adres srebrnym dodgem caravanem podjechał 48-letni mężczyzna. Obserwowany 36-latek usiadł na tylnym siedzeniu auta i razem pojechali ulicami warszawskiego Mokotowa w kierunku Ursynowa. Będąc na jednym z tamtejszych osiedli zatrzymali się na chwilę, a następnie ruszyli w drogę powrotną w kierunku Śródmieścia. Po drodze zostali zatrzymali do kontroli przez policjantów – tłumaczy policjant

Podczas zatrzymania Jarosława K. miał przy sobie plecak, w którym znaleziono torbę foliową z kokainą o wadze około 100 gramów oraz hermetycznie zamkniętą torbę wypełnioną kilogramem marihuany. – Obaj mężczyźni (36- i 48-letni) zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu – podaje asp. szt. Koniuszy.

Fot. Zabezpieczone narkotyki, policja

– W trakcie przeszukania mieszkania w Śródmieściu funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli około pół kilograma amfetaminy, podobną ilość marihuany, około 400 gramów haszyszu i prawie 2000 tabletek MDMA o łącznej wadze około 800 gramów. Narkotyki trafiły do depozytu, a przechowujący je 30-latek do policyjnego aresztu – informuje policjant.

W mieszkaniu rapera przebywała natomiast jego życiowa partnerka. Na miejscu znaleziono worek z marihuaną. Podczas przesłuchania raper przyznał się, że 3,5 kilograma narkotyków należy do niego.

Usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków i na wniosek policjantów, i prokuratury, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące – podkreślił asp. szt. Robert Koniuszy.

Jarosławowi K. za zarzucane czyny może grozić do 10 lat więzienia.

Źródło: RMF24.PL / PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here