Fot. zdjęcie 13-latka

Policja w Estonii schwytała jednego z dowódców i współtwórcę skrajnie prawicowej organizacji terrorystycznej FDK, która swoje działania koordynuje przez internet.

Członkowie Feuerkireg Division znajdują się w co najmniej 15 krajach, jedno z głoszonych przez nich haseł brzmi „Nie boimy się śmierci i zabijemy każdego kto stanie na naszej drodze„.

Mimo, że grupa ogłosiła oficjalne rozwiązanie 8 marca, śledczy nadal prowadzili postępowanie sądząc, że przestępcy nie przestali współpracować.

13-latek o pseudonimie „Komandor” zajmował się m. in. werbowaniem i oceną nowych rekrutów. W sieci udostępniał także instrukcje konstruowania bomb. Nastolatek zapewniał innych członków grupy terrorystycznej, że planuje zamach terrorystyczny na Londyn.

Fot. broń należąca do „Komandora”

Jest on także pomysłodawcą organizacji militarnych obozów szkoleniowych, które miałyby uczcić 100 rocznice powstania NSDAP.

Ze względu na wiek chłopak nie może zostać postawiony przed sądem. Władze Estonii szukają sposobu na odizolowanie go od innych osób, dla których może stwarzać zagrożenie.

Źródło: Polsat News

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here