Fot. Nielegalne zgromadzenie na treningu, policja

Grupa młodych mężczyzn w wieku od 20 do 37 lat, będących sympatykami jednej z łódzkich drużyn piłkarskich, urządziła sobie trening bokserski.

8 kwietnia 2020 roku około godziny 18:00,  policjanci uzyskali informację na temat możliwości naruszenia przepisów dotyczących gromadzenia się osób. Jak wynikało ze zgłoszenia, w klubie sportowym na terenie dzielnicy Polesie , doszło do spotkania kibiców jednej z łódzkich drużyn piłkarskich.

Jak ustalili funkcjonariusze udział w treningu był możliwy tylko dla „zaufanych” osób. Po wejściu do środka drzwi były zamykane, aby nie dostały się na trening osoby niepowołane. Młodzi mężczyźni, nie bacząc na obowiązujące zakazy, postanowili urządzić sobie trening bokserski. Policjanci po otworzeniu sali treningowej, wylegitymowali uczestników „nielegalnego” zgromadzenia i przeprowadzili kontrolę przedmiotów, które posiadali ćwiczący.

Okazało się, że w ich torbach sportowych znajdowały się akcesoria niezbędne do prowadzenia treningu. Były to m.in. ochraniacze na szczęki i piszczele z naniesionymi emblematami drużyny sportowej, a także specjalne trenażery.

W stosunku do osób uczestniczących w treningu zostały sporządzone wnioski o ukaranie do sądu. Teraz grozić im mogą dotkliwe konsekwencje finansowe. O sprawie poinformowani zostali również pracownicy Inspekcji Sanitarnej.

Źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here