Screenshot

Rzecznik Prasowy Komendy Głównej Policji na swoim prywatnym Twitterze udostępnił nagranie z interwencji hiszpańskich funkcjonariuszy.

Ten mężczyzna w jednym z krajów nie stosował się do obowiązków kwarantanny i izolacji…Zostawiam tylko do obejrzenia… – tak podpisał udostępnione nagranie Mariusz Ciarka.

Opublikowany post nie spodobał się internautom, którzy zostawili negatywne komentarze wspominając przy tym brutalność służb w Korei Północnej, Chinach czy też sprawę zamordowanego na komendzie Igora Stachowiaka – „Oryginalny to pomysł na komunikację. A może by tak wrzucić filmik z polskiego komisariatu, na którym człowiek jest rażony taserem? Można by dopisać pod spodem #zostanwdomu.

Wpis, który udostępnił na Twitterze Mariusz Ciarka został skasowany, jednak tutaj możecie zobaczyć wideo, które dodał Rzecznik Komendy Głównej Policji z opisem – „Ten mężczyzna w jednym z krajów nie stosował się do obowiązków kwarantanny i izolacji.. Zostawiam tylko do obejrzenia”

Rzecznik broni się i argumentuje swój wpis tym, że ma prawo pokazywać nagrania z legalnych interwencji policji. Mariusz Ciarka odpowiada na większość zarzutów internautów pytaniem retorycznym, czy zarzuca się mu szerzenie dezinformacji. Broni się tym, że nie publikuje niczego, co nie znalazłoby się w polskich mediach. Rzecznika popiera część komentujących osób, którzy podkreślają, że policja w uzasadnionych przypadkach ma prawo użyć środków przymusu bezpośredniego.

W sieci nie brakuje ostrych słów na temat filmiku, który został opublikowany. „Przypilnuj swoich osiołków żeby nie grilowali na Malcie w Poznaniu podczas epidemii” – pisze „obywatel” komentując wpis na portalu o2.pl

Źródło: Twitter / o2.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here