gov.pl

Wicepremier Jacek Sasin zapewnia, że operacja roznoszenia pakietów wyborczych dla obywateli naszego kraju zajęłaby… trzy dni. – „Poczta Polska jest przygotowana” – poinformował Sasin na antenie TVN24.

Przygotowujemy się do wyborów w oparciu o aktualny stan prawny” – mówił w programie ”Kropka nad i” na antenie TVN 24, Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin.

„PiS chce, aby w związku epidemią koronawirusa wybory 10 maja odbyły się w formie korespondencyjnej.” – informuje portal money.pl

Sasin zapytany oto, czy Poczta Polska, która miałaby odpowiadać za dostarczenie pakietów wyborczych do obywateli podołałaby tej sytuacji i jak logistycznie wyglądałoby roznoszenie pakietów, powiedział, że „Poczta jest przygotowana, a cała operacja przewidziana jest na 3 dni. Mamy 14 mln adresów i 28 tys. listonoszy – mówił na antenie TVN24.

Jak łatwo policzyć, listonosz będzie musiał roznieść około 500 pakietów.

Sasin podkreślił, że Poczta Polska zrobi wszystko własnymi siłami bez pomocy innych służb. – „Żołnierze w żadnym wypadku nie będą przeznaczeni do roznoszenia kart do głosowania.

Nie wiadomo nadal, jakie byłyby koszty tak przeprowadzonych wyborów. „Poczta Polska otrzyma jednak środki z budżetu państwa, bowiem to stąd pochodzi finansowanie wyborów.„.

Źródło: money.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here