Twitter/@ybukele

W Salwadorze zastrzelony został 22-letni bokser – Alexis Navidad.

Śmierć boksera, który uważany był za „talent z wielką przyszłością” potwierdziła bokserska federacja z Salwadoru. Mieszkańcy Salwadoru oraz cała społeczność sportowa jest zdruzgotana i przejęta zaistniałą sytuacją. Yamil Bukele, Prezes Narodowego Instytutu Sportu poinformował, że Navidad nie miał styczności ze światem przestępczym, a tym bardziej gangami.

Był dobrym człowiekiem, członkiem kadry Salwadoru. Był dobry, pracował. Proszę Boga, żeby dał naszej rodzinie siłę i sprawiedliwie ukarał winnych. Został zabity tchórzliwie przed własnym domem – napisał ojciec, Wilfredo.

22-latek został zastrzelony przed własnym domem w dzielnicy Santa Anita. Był ze swoimi dwoma kolegami, w pewnym momencie podjechało do nich dwóch zamaskowanych mężczyzn. Oddali strzały, Navidad zginął na miejscu, dwóch jego kolegów zostało rannych.

Twitter/@ybukele

W raporcie policyjnym wyszczególniono, że atak miał miejsce około 18:30 w niedzielny wieczór.

Media informują, że kilkadziesiąt minut po ataku, policja zatrzymała dwóch podejrzanych, jednak może być duży problem z udowodnieniem im winy. Żaden ze świadków nie chce rozmawiać z policją.

Federacja informuje również, że Navidad od 14 lat poświęcał się tylko treningom. Debiutował w 2017 roku zwycięską walką z Antonio Galeano.

Źródło: essentiallysports.com / Sportowe Fakty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here