zdjęcie podglądowe

Rząd Wielkiej Brytanii zdecydował się na zmianę przepisów dotyczących obowiązkowego przeglądu auta. Być może za tym przykładem pójdą także inne państwa europejskie.

Ministerstwo Transportu automatycznie przedłuży certyfikaty przeglądów o 6 miesięcy. Właściciele aut przez ten czas nie będą musieli martwić się o roszczenie ze strony ubezpieczycieli.

Zmiana przepisów została wprowadzona 30 marca 2020 r. na okres jednego roku i dotyczy samochodów osobowych, motocykli oraz vanów.

Wprowadzenie nowych regulacji, nie oznacza, że po drogach będzie można poruszać się zdezelowanym autem. Kierowcy, których samochody wyraźnie nie będą spełniały podstawowych norm bezpieczeństwa zostaną surowo ukarani mandatami.

Spekuluje się, że w wielu państwach europejskich, w tym Polsce, mogą wejść podobne rozwiązania. Czy kraje wezmą przykład z Wielkiej Brytanii i wprowadzą podobne rozwiązania? Dowiemy się niebawem.

Przypomnijmy, że wszystko to przez pandemię koronawirusa. Wprowadzone rozwiązania mają zapewnić większe bezpieczeństwo oraz to, abyśmy bez konkretnych powodów nie musieli wychodzić z domów. Teraz właściciele pojazdów w Wielkiej Brytanii nie muszą specjalnie wyjeżdżać na przegląd na stacje diagnostyczną. Mają na to dodatkowe 6 miesięcy.

Źródło: BBC / wrc.net.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here