Fot. Zdjęcie podglądowe

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łomży Rafał Kaczyński poinformował o przekazaniu do sądu aktu oskarżenia w sprawie duchownego.

Ksiądz usłyszał zarzuty nadużywania stosunku zależności i zaufania małoletniego, czym kilkukrotnie doprowadził go do „poddania się innym czynnością seksualnym”, za które udzielił korzyści majątkowych. Były proboszcz został także oskarżony o rozpijanie osoby małoletniej.

Dochodzenie w tej sprawie trwało od ponad roku i zostało wszczęte kiedy pokrzywdzony poinformował o całym zajściu. Po złożeniu przez księdza zeznań, zastosowano wobec niego wolnościowe środki zapobiegawcze.

Mężczyzna ma zakaz opuszczania kraju, dozór policji połączony z zakazem kontaktowania się z pokrzywdzonym oraz z zakazem organizowania spotkań z udziałem małoletnich i uczestniczenia w takich spotkaniach.

Kuria diecezjalna z Łomży w połowie października 2018 roku poinformowała o tym, że w sprawie księdza wpłynęło zawiadomienie, po którym duchowny zrezygnował z funkcji proboszcza. Kolejne komunikaty wyjaśniły, że mężczyźnie nie został przydzielony żaden urząd o „charakterze duszpasterskim”. Przebywał w ośrodku w Czerwonym Borze, gdzie mógł odprawiać prywatnie msze w kaplicy.

Kiedy media opublikowały te informacje kuria zdecydowała, że wobec oskarżonego mężczyzny zostanie wprowadzony całkowity zakaz pełnienia funkcji kapłańskich i noszenia stroju duchownego.

Źródło: Radio Białystok, mylomza.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here