NSW Police

Ponad 200 kg narkotyków nie trafi na ulice Sydney!

Policja w Australii po szeroko zakrojonych działaniach aresztowała wczoraj 39-letniego mężczyznę. Zatrzymania dokonano na ulicy, podczas kontroli samochodowej. Mężczyzna był podejrzany o handel narkotykami na ogromną skalę.

Po kilkudziesięciu minutach aresztowano również 21 i 18-latka, którzy również przemieszczali się samochodem w tej samej okolicy co ich kolega. Podczas przeszukania pojazdów zabezpieczono 1.1 kg kokainy. Było to podstawą do wydania nakazu przeszukania mieszkań podejrzanych.

Z pomocą antyterrorystów i wydziału ds. narkotyków dokonano przeszukania domu w Fairfield West. Dilerzy kokainę ukryli w… szafie z ubraniami. Znaleziono 209 paczek zawierających ponad 200 kg kokainy. Oprócz tego zabezpieczono 200 tysięcy dolarów w gotówce.

Później odnaleziono jeszcze dodatkowe 5 kg kokainy i MDMA.

Wartość uliczna narkotyków wynosi prawie 65 milionów dolarów.

W całej akcji zatrzymano również 24-letniego mężczyznę, który oskarżony jest o handel narkotykami. Policja twierdzi, że 24-latek był zamieszany w dostawę kokainy i rozprowadzanie jej w całym Sydney.

Odmówiono mu zwolnienia za kaucją dzisiaj w sądzie w Liverpoolu.

Akcja trwała cały dzień do późnych godzin nocnych. Około 22:00 policjanci aresztowali 39-letnią kobietę, która również ma powiązania z grupą. Podczas przeszukania policja przejęła broń palną, amunicję, sterydy i kokainę.

Wszystkie przedmioty zajęte podczas dochodzenia zostaną poddane testom kryminalistycznym.

Kobieta została zabrana na komisariat policji przy Day Street i oskarżona o posiadanie nielegalnej broni i amunicji. 39-latce również odmówiono zwolnienia za kaucją.

Źródło: NSW Police Force

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here