Facebook

Fani klubu z Łodzi zorganizowali zbiórkę, której celem była nieprzypadkowa kwota, otóż w tym roku drużyna obchodzi swoje 110-lecie.

Akcja „Widzew dla szpitali” została przeprowadzona na portalach społecznościowych. Pierwotnym celem było pozyskanie 19 100 złotych. Taka kwota została zebrana w niecałe 24h, więc kibice postanowili pójść o krok dalej i zwiększyć swój cel do 110 tysięcy złotych.

Tego typu inicjatywy mają szansę realnie pomóc i przyczynić się do ograniczenia rozprzestrzeniania się niebezpiecznego wirusa i zażegnania niebezpieczeństwa, które grozi nam wszystkim – powiedział Marcin Olczyk, kibic Widzewa.

W akcje zaangażowali się pracownicy klubu, piłkarze, a także zawodnicy, którzy w Widzewie grali w przeszłości.

Na naszych kibiców zawsze można liczyć. Jestem dumna z tego, że zorganizowali tę zbiórkę i dziękuję całej widzewskiej społeczności za wielkie zaangażowanie w realizację tak ważnego i pięknego celu. Trudno powiedzieć, kiedy uda nam się pokonać koronawirusa, ale jestem pewna, że dzięki takim działaniom będziemy w stanie tego dokonać – powiedziała prezes Widzewa Martyna Pajączek

Akcja miała potrwać miesiąc, jednak pieniądze udało się pozyskać znacznie wcześniej. Aktualnie zebrano ponad 116 tysięcy, a pieniądze można wpłacać cały czas. Część kwoty została już przeznaczona na zakup niezbędnych dla placówek medycznych materiałów.

Mamy to ! W 7 dni zebraliśmy kosmiczną kwotę 110 tysięcy złotych ! Coś co wydawało się dla wielu osób niemożliwe stało…

Publiée par Wiara spod Zegara sur Jeudi 26 mars 2020

Źródło: TVP INFO, Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here