screenshot

Tonya Ethridge McKinley miała 23 lata, kiedy została zabita wczesnym rankiem 1 stycznia 1985 roku. W domu czekał na nią wtedy 18-miesięczny synek. Kobieta ostatni raz widziana była około 1:30 w Darryl’s Bar & Grille w Pensacoli. Jej ciało znaleziono na działce w Nowy Rok we wczesnych godzinach porannych.

Była to napaść na tle seksualnym, następnie sprawca udusił ofiarę.

W środę, po 35 latach policja w Pensacoli dokonała aresztowania w tej sprawie. 57-letni Daniel Leonard Wells został oskarżony o zabójstwo pierwszego stopnia i bestialską napaść na tle seksualnym.

Tonya Ethridge McKinley

Dzięki konkretnym badaniom udało się odnaleźć sprawcę tej tragicznej zbrodni. 

Firma Parabon NanoLabs z siedzibą w Wirginii, współpracująca z Departamentem Policji Pensacola i Departamentem Egzekwowania Prawa na Florydzie, dzięki postępom i nowym technologiom sprawdziła próbkę DNA z niedopałka papierosa, który znaleziony został na miejscu zbrodni.

Morderca złapany po 35 latach

Po jej sprawdzeniu i porównaniu z innymi odciskami, policja doszła do tego, że jeden z dalekich członków rodziny mordercy pokazał się w policyjnej bazie danych. Następnie stworzone zostało drzewo genealogiczne.

Drogą eliminacji podejrzanych, policja dotarła do 57-letniego Daniela Wellsa. Funkcjonariusze śledzili Wells’a i czekali aż zostawi po sobie jakieś ślady. Tak potajemnie zabezpieczony został papieros, którego porównano z tym sprzed 35 lat. Badania potwierdziły, że policja ma do czynienia z tą samą osobą.

57-letni Daniel Wells został aresztowany w środę. Obecnie przebywa w więzieniu m.in. pod zarzutem morderstwa.

„Nic nie może zrekompensować utraty mojej mamy, ale przynajmniej teraz wiemy, co się z nią stało”. – powiedział Timothy Davidson Jr.

Źródło: nbcnews.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here