Nielegalnie przetrzymywany lew

Organy ścigania zajęły ranczo w stanie Veracruz, które należy do szefów kartelu Los Pinas. Kartel ten jest mocno powiązany z Cartel Jalisco New Generation. Grupy współpracują między sobą. W ostatnim czasie zatrzymano 600 członków CJNG.

Diario Matutino / Facebook

Wielomiesięczne śledztwo doprowadziło meksykańskich funkcjonariuszy do terenu The Monte Rico, którego właścicielami są bracia Jacinto i Alberto Rodríguez. Rodzeństwa powiązane było z kartelem Jalisco New Generation.

Diario Matutino / Facebook

Na terenie rancza znajduje się dwupiętrowy dom z 20 klimatyzowanymi pokojami, magazyn chłodniczy, kaplica i dwie siłownie, w tym jedna znajdująca się obok klatki mieszczącej dwa lwy.

Gang wykorzystywał te miejsce m.in. jako tymczasową kryjówkę. Na terenie rancza ofiary przestępców, głównie członkowie wrogich karteli były torturowane i rzucane na pożarcie dzikim zwierzętom, które nie zostawiały śladów po zamordowanych.

Aligator w jeziorze na terenie rancza

Wśród nielegalnie przetrzymywanych zwierząt znalazły się pawie, strusie, jelenie, a nawet lwy i żyjące w jeziorze aligatory. Jak twierdzi policja, dwa ostatnie gatunki były wykorzystywane do zjadania ciał ofiar.

Lew przetrzymywany w prywatnym zoo

Aktualnie śledczy prowadzą czynności związane z odnalezieniem śladów po zamordowanych osobach.

Źródło: dailymail.co.uk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here